środa, 28 czerwca 2017

Co się nie da, jak się da

Nie jest idealne, jednak bardzo się cieszę, że podjęłam wyzwanie. W sumie to jestem z siebie nawet trochę dumna, no może bez przesady, nie był to jakiś wyczyn, ale mogę czuć satysfakcję
z wykonanej pracy. 
Od dawna choruję z miłości do luster w stylu boho. Moje ukochane to takie z wiklinową ramą,
w formie słońca lub monstrancji. Jednak co tu kryć ich ceny są bardzo wysokie. Te, które znajdowałam gdzieś w tańszych sklepach, nie do końca były tym czego szukam.
Pewnego dnia w Pepco trafiłam na zestaw samoprzylepnych luster za 10 zł. Pomyślałam, że może warto spróbować i pobawić się trochę w DIY. Kiedy kupiłam lusterka wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Karton jako podkład, patyczki do szaszłyków i klej na gorąco. Dostałam nawet trochę złotej farby od koleżanki. Ostatecznie zrobiłam dwie ramy jedną w naturalnym kolorze, drugą złoconą. Pierwsze lustro nie wyszło idealnie, ale drugie jest już dużo lepsze. Jeżeli macie ochotę wykonać takie dla siebie, to opisuję krok po kroku jak je zrobić.


Do wykonania lustra potrzebujemy: lusterko, karton, klej na gorąco, patyczki do szaszłyków, nożyczki. ołówek.
1. Przyklejamy lusterko do kartonu.
2. Dookoła lustra rysujemy koło o promieniu o 1 cm większym od samego lustra.
3. Wycinamy koło z tektury.
4. Decydujemy jakiej długości chcemy wykorzystać patyczki, czyli krótko mówiąc jak szeroka ma być nasza rama.
5. Przycinamy wszystkie patyczki na odpowiednia długość.
6. Klejem na gorąco przyklejamy patyczki do tektury, zachowując odstęp kilku milimetrów od lustra (jeżeli tak jak ja mamy lusterka z Pepco z dodatkowym lustrzanym pierścieniem) lub bezpośrednio przy lusterku.
7. Jeżeli mamy dodatkowy lustrzany pierścień przyklejamy go teraz tak aby zakryć końce patyczków przy lusterku.
8. Na koniec możemy pomalować nasze patyczki i dodatkowo na przykład za pomocą sznura przykryć połączenie pomiędzy lustrem a patyczkiem.


Ponieważ w paczce było kilka luster, zamierzam zrobić jeszcze parę ram. Ambitny plan to zrobienie ramy z okorowanych patyków zebranych gdzieś w parku. Najpiękniejsze byłyby te zebrane na plaży, no ale to nie w tym  roku;)

Mam nadzieję, że wam się podoba.
Pozdrawiam serdecznie J.

8 komentarzy:

 1. Świetny pomysł!
  JA oczywiście od razu zaczęłam kminić czy mam okrągłe lustro...
  Nie mogę sobie przypomnieć żebym miała ale jeszcze poszukam.
  TZN podoba mi się - chcę takie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam szczęście, że trafiłam na te lusterka w pepco, bo okazały się do tego idealne. Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 2. Ekstra DIY! Za tak niewielką kwotę zrobić designerski hit to sztuka :)) świetna robota. Ps. Muszę sama tego spróbować

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem Ci, że masz stuprocentowe prawo czuć się dumna. Pokaże córce, jak zaakceptuje, to zrobię jej takie do pokoju. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze można by się bardziej pobawić i zrobić w środku tego słońca lampkę i wtedy byśmy mieli taki fajny świecący słonecznik albo słońce ;) ale koncepcja z lustrem jak najbardziej fajna.

  OdpowiedzUsuń