wtorek, 29 marca 2016

Przedpokój marzeń

Każdy z nas kiedy planuje swoje wymarzone mieszkanie, pierwsze o czym myśli to salon albo kuchnia. Chociaż znam i takie cudowne Matki Polki, które swoje wizje rozpoczynają od planowania pokoju dziecka (no i fajnie, jak znam siebie to też w przyszłości zasilę ich drużynę:))

Jednak ja obecnie w pełni wyklarowany i wewnętrznie w duchu zaakceptowany to mam plan przedpokoju. Dla mnie bardzo ważne pomieszczenie w domu. Pierwsze miejsce gdzie wpadając w biegu po pracy z siatami zakupów łapiemy oddech i zaczyna puszczać napięcie. I chociaż musimy dalej utrzymać tempo, bo obiad, pranie, sprzątanie, kolacja i w tym wszystkim jakieś życie rodzinne (no wypadałoby), to jednak już trochę inaczej się oddycha. To tu zdejmujemy niewygodne buty i wkładamy ciepłe kapcie, witamy i żegnamy się
z naszymi gośćmi. Przedpokój jest wizytówką naszego domu i bardzo wiele o nas mówi. Niestety często jest bagatelizowany, remontowany jako ostatni i tu przyznam się bez bicia, mój obecny też nie powala, ale ten zaplanowany jest przepiękny i wierzę, że uda mi się go kiedyś stworzyć;)

Ma kilka niezbędnych elementów składowych, które muszą się tam znaleźć:
krzesła teatralne,
dekoracyjne listwy ścienne,
miękki chodnik lub
piękne kafelki (jak w starej kamienicy),
duże lustro.

Największym wyzwaniem będzie znalezienie odpowiednich kafli w atrakcyjnej cenie i zaplanowanie ułożenia listw dekoracyjnych, ale już nie mogę się doczekać, chociaż prędko to nie nastąpi, gdyż na taki remont porwę się dopiero w moim własnościowym, wymarzonym mieszkaniu:)
Pozdrawiam J. :

LIGHTYEARS LAMPA WISZĄCA CARAVAGGIO OPAL P2

Clean retro decor- I love it!! Top 10 calendars to kick off 2013 in style! | RONAMAG:

tile:

Perfect entryway furnishings for a small NYC apartment. Love that everything is vintage and pre-owned. Who said used furniture isn't the way to go?:


Our Salisbury printed tiles in a monochrome pattern make a statement in hallways, living rooms, bathrooms, kitchens - wherever they are used! New colours, patterns and shapes means our geometric Victorian style floor tiles look great in traditional and contemporary homes. originalstyle.com:


3 komentarze:

  1. Moim zdaniem przedpokój to wizytówka w mieszkania. Ważne jest więc aby wnętrze nie tylko było ładne ale jak i również praktyczne i przytulne:) Te są rewelacyjne! Pozdrawiam!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. W pełni się zgadzam:):)
    Pozdrawiam J.

    OdpowiedzUsuń