piątek, 8 kwietnia 2016

Miejskie inspiracje - Lizbona

Ile czerpiemy  z  naszych wakacji?
 Wspomnienia, spokój, opaleniznę, pozytywną energię, nowe relacje i ... inspiracje:)
Przebywając gdzieś chwilkę dłużej, na tyle dłużej, że możemy dostrzec coś więcej niż tylko tłumy ludzi
w najbardziej atrakcyjnych turystycznie częściach miasta. Kiedy jesteśmy w stanie chłonąc atmosferę miasta, poznawać jego smaki, kolory i detale.
Wszystkie obrazy, inspiracje możemy potem przenieść do swojego wnętrza. Czujemy się wówczas jakbyśmy nigdy nie wrócili z wakacji:)
Postanowiłam rozpocząć cykl - miejskie inspiracje, gdzie odnajdziemy we wnętrzach ducha wybranego miasta. Dzisiaj Lizbona, która szczególnie mnie zachwyca.
W mieszkaniach najbardziej lubię nawiązanie do przepięknych, kolorowych  kafli, tak charakterystycznych dla tego miasta. Osobiście widziałabym je u siebie wszędzie. Sama Lizbona jest jeszcze przede mną, ale obiecuję sobie, że kiedyś tam się znajdę i wrócę do domu pełna inspiracji i z kilkoma niebieskimi kafelkami w walizce (oczywiście zakupionymi:)
Pozdrawiam Was serdecznie J.Kitchen Tiles:

Gorgeous distressed plaster wall, beautiful tile, great styling and muted colors. Image is from Barcelona Tile Designs by Mario Arturo Hernández:

1 komentarz:

  1. Bajeczne : )Wzorzyste kafelki są teraz szalenie modne i muszę przyznać, że mnie również zaintrygowały. Trudno przejść obok nich obojętnie, zwłaszcza jeśli są inspirowane tradycyjnymi portugalskimi Azulejos. Warto zobaczyć je w „naturalnym środowisku” , bo Portugalczycy zdobią nimi dosłownie wszystko, co zresztą widać na wrzuconych przez Ciebie fotkach :) Póki co można mieć kawałek Lizbony we własnej łazience czy kuchni, choć nie jest to propozycja dla minimalistów czy zwolenników skandynawskiej prostoty. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń